آیا از جمله‏‌ی مشتریان پر و پا قرص فروشگاه اینترنتی لوتوس هستید؟ آیا جزو افرادی هستید که کالای دیجیتال، عضو ثابت سبد خرید خانه و محل کارشان است؟ آیا مرتبا برای خود و دوستانتان از لوتوس خرید می‏‌کنید و انتظار دارید که به عنوان یک مشتری دائمی، لوتوس با نگاهی ویژه به شما بنگرد؟ آیا از مشتریانی هستید که اقلام مورد نیاز سازمان، شرکت، و دفتر کار خود را پیوسته از لوتوس تامین می‏‌کنید؟ شاید علاقه‌‏مند به خریدهای با تعداد بالا و عمده برای کسب و کار خود هستید!

از ویژگی‏‌های خرید اینترنتی شفافیت در قیمت گذاری و امکان خرید با قیمت مناسب است. معمولا کالاها برای همه مشتریان یک فروشگاه اینترنتی چه آنها که تنها گاهی خرید می‏‌کنند و چه آنها که جزو مشتریان دائمی و پر و پا قرص آن هستند با قیمت‏‌های یکسانی عرضه می‏‌شوند. این خود حاکی از شفافیت و البته یک فرصت ارزشمند برای کاربر است. با وجود اینکه شفافیت در قیمت گذاری یکی از مهم‌ترین مزایای خرید اینترنتی است، طرح لوتوس کوین، نگاه ویژه‏‌ لوتوس به مشتریان وفادار است. نگاهی ویژه و فراتر از درصد تخفیفی محدود. با لوتوس کوین، هرچه بیشتر سفارش دهید، ارزان‏تر می‌‏خرید!

اما لوتوس کوین چیست؟
لوتوس کوین، همان‌طور که از نامش بر‏می‌‏آید، یک بن خرید الکترونیکی است که پس از خرید اینترنتی هر کالا، در حساب شما منظور می‏‌شود. در حقیقت شما پس از نخستین خرید از فروشگاه اینترنتی لوتوس، بسته به ارزش کالای خریداری شده و چند فاکتور دیگر، به میزانی امتیاز “لوتوس کوین” که در واقع تخفیفی برای شما در خریدهای بعدی است، دریافت می‏‌کنید.

لازم است توجه شما را به چند نکته جلب نماییم:
لوتوس کوین، امتیازیست ویژه که فروشگاه اینترنتی لوتوس جهت تشویق حداکثری، به همه‏‌ی خریداران وبسایت تقدیم می‏‌کند. با این حال این مشتریان دائمی هستند که می‏‌توانند از آن بیشترین بهره را ببرند.لوتوس کوین، ماهیت ریالی نداشته و در واقع امتیازی است برای دریافت تخفیف قطعی در خرید بعدی.میزان دریافت امتیاز لوتوس کوین برای هر کالا متفاوت بوده و از قبل در کنار قیمت هر محصول درج شده است.اگر در خریدهای قبلی امتیاز لوتوس کوین کسب کرده‏‌اید، برای خرید کالای بعدی امکان استفاده از لوتوس کوین در قالب تخفیف وجود دارد. ارزش هر لوتوس کوین 500 تومان می‌باشد. میزان قابل استفاده از لوتوس کوین برای محصولات دسته لپ‌تاپ و الترابوک به صورت نامحدود می‌باشد. سایر دسته‌بندی‌ها هر کدام دارای محدودیت خاصی برای استفاده از سقف لوتوس کوین هستند.

Lotus Coin Lotus Coin

اجازه بدهید با مثالی عملی نحوه تخصیص و استفاده از این طرح تشویقی را بیشتر بررسی کنیم:

تصور کنید می‏‌خواهید کالای مورد نظر خود را که در این مثال قیمت آن 10 میلیون تومان است خریداری کنید. همان‌ طور که می‏‌بینید در این مثال برای این کالا 100 امتیاز لوتوس کوین به ارزش 50هزار تومان در‏نظر گرفته شده است. یعنی شما با خرید این کالا امکان بهره‏‌مندی از تخفیفی 50 هزار تومانی در خریدهای بعدی خود دارید. همانطور که مشاهده می‌‏کنید لوتوس کوین دریافتی برای کالاهای مختلف متفاوت است. برخی از کالاها لوتوس کوین بیشتری اعطا می‏‌کنند و برخی کمتر. این امتیاز توسط الگوریتمی، با سنجش و محاسبه‏‌ی پارامترهایی از قبیل مبلغ کالا و میزان امکان اهدای تخفیف از سوی لوتوس لپ تاپ و چند پارامتر دیگر ارائه می‏‌شود.

حال تصور کنید که چند روز بعد قصد دارید سفارش دیگری را ثبت کنید. برای نمونه کالایی با قیمت 2 میلیون تومان همراه با یکی از لوازم جانبی با قیمت 200 هزار تومان را انتخاب می‌کنید.

در این مثال از 100 لوتوس کوین از خرید قبلی دارید. یعنی شما به جای 2 میلیون 200 هزار تومان، 2 میلیون 150 هزار تومان پرداخت می‏‌کنید.

برخی از سوالات متداول درباره لوتوس کوین